Una din ultimele decizii semnate de judecătoarea Mona Pivniceru, până să-și dea demisia din magistratură pentru a fi numită ministru al justiției, a fost numirea judecătorului piteștean Ion Rebeca în funcția de președinte al Secției I civilă a Curții de Apel Pitești. Numirea s-a făcut în urma propunerii făcute în acest sens de către președintele CA Pitești, Gheorghe Diaconu, la secția pentru judecători a CSM, acolo unde judecătorul Rebeca a susținut un interviu, după care i s-a semnat decizia de numire, pentru o perioadă de trei ani. (ELECTRO-CUTARE)
Una caldă, alta rece în disputa dintre un medic şi Spitalul Câmpulung
Patru litigii sunt pe rolul instanțelor de judecată având ca obiect contestarea unor decizii de...



0 Comentarii