După Olympiacos – Pafos 0-0 și Villarreal – Juventus 2-2, Istvan Kovacs va fi la centru în duelul de cinci stele dintre Liverpool și Real Madrid, care va avea loc pe Anfield, marți, de la ora 22:00.

Citește și: Frații Norbert și Francesca Maior, învingătorii Raliului Argeșului powered by Citroën 2025. Povestea lor
Kovacs va fi ajutat la cele două linii de Mihai Marica și Ferencz Tunyogi, iar al patrulea oficial a fost desemnat Marcel Bîrsan. În camera VAR se vor afla germanul Bastian Dankert și elvețianul Fedayi San.
Istvan Kovacs a mai arbitrat un duel Liverpool – Real, tot în Champions League și tot pe Anfield. Se întâmpla în returul optimilor de finală din sezonul 2022/23, când madrilenii se impuneau cu 5-2.




0 Comentarii