Înfrângere pentru echipa de handbal feminin a Piteştiului în fața Buzăului

de | 12.04.2017 07:43 | Sport

Sport handbal SCMEchipa de handbal feminin a Piteştiului nu a avut nicio şansă în confruntarea din week-end, din deplasare, cu CS HM Buzău, ocupanta ultimului loc al podiumului.

Argeșencele au pierdut la o diferenţă de 5 goluri, scor 34-29, partida cu buzoiencele care şi-au consolidat prin acest succes poziţia pe care o ocupă în clasament. Întâlnirea dintre cele două echipe a fost una destul de echilibrată în prima repriză, iar la pauză gazdele au intrat la cabine cu un mic avantaj.

După revenirea de la cabine, buzoiencele au forţat desprinderea pe tabelă şi au reuşit să se distanţeze decisiv pe tabelă. În urma acestei victorii, HM Buzău se menţine pe locul 3 al ierarhiei, cu 51 de puncte, adunate în 21 de etape, iar SCM Piteşti se situează pe locul 5 cu 40 de puncte.

Următorul meci al handbalistelor de la SCM Piteşti va avea loc pe 23 aprilie, când vor întâlni pe ACS Iaşi, la sala de sport a Universităţii Piteşti.