Web Analytics
scris miercuri, 13.10.2021

Începe procesul! Colonelul Lupescu a dat în judecată Jandarmeria Română

Așa cum anunța după ce a fost îndepărtat de la comanda IJJ Argeș, în urma retragerii avizului ORNISS, colonelul Gheorghe Lupescu a început lupta în instanță. Astfel, pe rolul Curții de Apel București va avea loc luni, 18 octombrie, primul termen al procesului pe fond. Fostul șef al IJJ Argeș a dat în judecată Inspectoratul General al Jandarmeriei Române, solicitând suspendarea ordinului din 10 septembrie prin care a fost pus la dispoziția unității.

Citește și Principesa Margareta i-a felicitat pe prefectul Dragnea şi pe comandantul Jandarmeriei Argeş, Gheorghe Lupescu

Citește și Şeful Jandarmilor confirmă că i se trage de la şeful SIPI: „Schimbarea mea are legătură cu… dl. colonel Urban Marius”

 

Distribuie!

1 Comentariu

  1. Da, toți greii ăștia vor funcții la infinit și bani multi. Unul din tovarășii ăștia nu au lucrat o zi in fabrică la privat să vadă ce înseamnă avansările alea mari așa.

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...