# Rechizitoriul edilului din Bradu, acuzat de fraudă electorală și abuz în serviciu în formă continuată, ar putea fi finalizat în primăvară.
În dosarul în care primarul din Bradu, Florin Frătică, este urmărit penal pentru fraudă electorală și abuz în serviciu în formă continuată încă se mai fac audieri. Alături de Frătică, mai sunt învinuite în acest dosar și alte persoane dintre care reamintim pe Vasile Ioan, cunoscut și sub numele de Sile, șoferul și omul de încredere al primarului Florin Frătică, contabila șefă Gheorghița Marinescu, Alina Mihaela Frătică, soția edilului, sau Alina Olărescu, directoarea Căminului Cultural din comună. Conform unor surse judiciare, dosarul lui Frătică ar putea fi finalizat în primăvara anului viitor prin rechizitoriu, ceea ce înseamnă că 2015 ar putea fi un nou an cu multe surprize pentru edilul din Bradu. Alex Vlaicu
Agentul Emanuel Croitoru şi încă un coleg de la Rutieră au fost condamnaţi cu suspendare
Ei au falsificat un proces verbal de contravenție ca să scape un coleg, pe șoferul comandantului...
0 Comentarii