Web Analytics
scris marți, 07.04.2015

În timp ce Argeşul e bântuit de scarlatină, Sorina Honţaru e preocupată de concursul pentru şefia DSP

Deşi unităţile sanitare din judeţ se confruntă cu criza vaccinurilor pentru sugari, pe de o parte şi cu înmulţirea numărului de cazuri de scarlatină, pe de altă parte, directoarea DSP Argeş, Sorina Honţaru şi-a luat concediu şi pare mai preocupată de confirmarea în funcţia pe care o deţine decât de situaţia dramatică în care se regăsesc micuţii din Argeş. Lucru confirmat, de altfel, şi de prefectul Mihai Oprescu în timpul conferinţei săptămânale de presă a Instituţiei Prefectului „Dna dr. Honţaru este într-un concediu. Ştiu că astăzi (n. red. – marţi, 7 aprilie a.c) susţine a doua parte a examenului de confirmare pe post. Ultima oară când am văzut-o şi eu public ca şi dvs. a fost atunci când a participat la conferinţa Consiliului Judeţean Argeş (n. red. – 18 martie a.c.)”, a precizat prefectul Oprescu.
I.H.B.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...