Autoritățile piteștene s-au gândit, în sfârșit, cum să onoreze memoria lui Constantin Cârstea, cel care a fost jucător, antrenor, dar și președinte al FC Argeșului. Astfel că, la prima ședință de Consiliu local, se va lua în discuție ca terenul II din incinta arenei Nicolae Dobrin să poarte numele CFR-ului. Chiar dacă este puțin față de ceea ce a făcut Cârstea pentru fotbalul piteștean, e bine totuși că unuia dintre fotbaliștii simbol ai Piteștiului a început să i se acorde recunoașterea postumă pe care o merită. M.I.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii