Handbalistele de la Mioveni, înfrângere drastică la SCM Craiova

de | 16.09.2021 13:23 | Actualitate, Sport

Handbalistele de la CS Dacia Mioveni nu au început deloc pozitiv acest campionat. După ce în prima etapă au pierdut la limită, chiar în ultimele secunde, la Slatina, week-end-ul trecut, la Craiova handbalistele din Mioveni au făcut un joc slab și au pierdut clar, la 7 goluri diferență. Dacia a condus până în minutul 8, având la un moment dat 4-3, însă a pierdut foarte mult la finalizare, ratând mult prin Lisewska, Ivan, Vizuete și Lazăr. Din minutul 10, gazdele au preluat conducerea și au făcut până la pauză un avantaj de 5 goluri, scorul devenind 14-9. Nici în repriza secundă argeșencele nu au reușit să se impună și au ratat din nou foarte mult, în timp ce SCM Craiova a fost mai precisă pe careul de 7 metri și a transformat mult mai multe aruncări, luând până la final un avantaj de 7 goluri. Partida s-a terminat 25-18 pentru oltence.