Polițiștii din Bistrița-Năsăud au descins la o primărie din județ într-un dosar de fraudă cu ajutoare de încălzire.

Potrivit informațiilor STIRIPESURSE.RO, este vizătă Primăria Chiuza, iar porintre persoanele bănuite de lucruri ilegale sunt primarul din localitate, Grigore Bradea și 5 angajați ai Primăriei.
Citește și: Un bărbat a mers la poliţie şi s-a predat spunând că şi-a ucis fratele
„Astăzi, 20 februarie, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Bistrița-Năsăud, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bistrița-Năsăud, pun în executare 6 mandate de percheziție la sediul unei instituții publice și domiciliile unor persoane fizice din Bistrița-Năsăud.
Activitățile sunt desfășurate în cadrul unui dosar penal în care sunt efectuate cercetări sub aspectul comiterii infracțiunilor de constituirea unui grup infracțional organizat, abuz în serviciu, delapidare, fals intelectual și fals material în înscrisuri oficiale.



0 Comentarii