În urmă cu doi ani, Ion Sandu, primar al comunei Davidești, era condamnat pentru abuz în serviciu, după ce fusese acuzat de comiterea mai multor fapte de corupție. A primit doi ani de închisoare cu suspendare, și-a pierdut mandatul de ales local, dar nu a scăpat de problemele din perioada conducerii comunei. În această vară el a fost trimis din nou în judecată sub acuzația de săvârșirea infracțiunii de conflict de interese. El a fost suspectat că s-ar fi folosit de funcția deținută pentru a favoriza anumite persoane cu consecința păgubirii Primăriei Davidești, care s-a constituit parte civilă în noul proces.
C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii