FC Argeș și Poli Iași, scor 0-0 în cadrul primei etape din play-out-ul Ligii I

de | 18.04.2021 15:43 | Actualitate, Sport

Malele și Cristi Dumitru au avut primele ocazii ale partidei în minutele 19 și 27, dar nu au nimerit spațiul porții lui Brănescu. Șerban și-a încercat și el norocul cu un șut de la distanță, dar a trimis pe lângă.

După pauză, argeșenii au bifat cea mai mare ocazie a partidei prin Năstăsie. Malele a trimis în centru, acesta a reluat din prima, dar mingea a trecut mult peste poarta lui Brănescu. În finalul partidei, același Malele a tras din prima pe poartă, dar Brănescu a reușit să rețină.

S-a terminat 0-0, iar în urma acestui rezultat moldovenii au urcat pe locul 15 în Liga 1, cu 14 puncte. Hermannstadt este noua ”lanternă roșie” din campionat, cu 13 puncte. FC Argeș este pe locul nouă, cu 21 de puncte.