FC Argeș rămâne fără victorie în Liga I. A pierdut la Sepsi

de | 3.10.2020 17:51 | Actualitate

Sepsi Sf. Gheorghe a învins-o pe FC Argeș, scor 1-0, în runda cu numărul 6 din Liga 1. Gazdele au avut prima ocazie a partidei în minutul 21. Cu un șut de la 30 de metri, Purece i-a dat emoții lui Croitoru. Mingea a trecut însă peste.

13 minute mai târziu, Sepsi a fost din nou aproape de gol, de această dată prin Nouvier. Francezul a fost blocat de goalkeeper-ul advers, după o acțiune purtată pe partea dreaptă.

La pauză, tabela arăta 0-0, întrucât șutul foarte bun expediat de Vașvari a lovit doar bara cu două minute înainte de finalul primului act. Tot Sepsi a fost trupa mai bună și în startul reprizei a doua. Istvan Fulop a deschis scorul pentru covăsneni în minutul 57, din penalty-ul comis de Mezza Colli (henț).

Grecu a ratat egalarea pentru Argeș în minutul 69. Mingea sa trimisă de la marginea careului nu a prins cadrul porții. Până la final, nu s-a mai întâmplat nimic, iar Argeș nu are nicio victorie în acest sezon.