Divizionara secundă Muscelul Câmpulung, ultima clasată în Liga 2, a achiziționat mai mulți fotbaliști în această pauză de iarnă, printre aceștia numărându-se și atacantul Valentin Buhăcianu, fost jucător al echipei FC Argeș (în fotografie, alături de Costin GHiță, președintele clubului).
Zilele trecute, muscelenii au primit o veste foarte tristă în ceea ce-l privește pe acesta. Valentin Buhăcianu (31 de ani, atacant), care s-a accidentat în partida din Turcia, cu Gloria Bistrița Năsăud, are ruptură de menisc! Din această cauză, sezonul pentru Buhăcianu este încheiat.
Oficialii musceleni își puneau mari speranțe în Buhăcianu. Rămâne de văzut dacă ultima clasată va găsi altă variantă pentru postul de atacant sau antrenorul Sorin Colceag va miza doar pe jucătorii pe care îi are în lot în acest moment.
0 Comentarii