
Vineri, 14 noiembrie, de la ora 15:30, la Amfiteatrul „Tudor Mușatescu” al Colegiului Național „Dinicu Golescu” din Câmpulung are loc Festivalul Național de satiră socială „Tudor Mușatescu”, ediția a – XXXI – a – Secțiunea interpretare satirică și umoristică.
Participă trupe de teatru de la Colegiul gazdă, dar și de la Școala Gimnazială „Tudor Mușatescu” – Pitești, Școala Gimnazială „Sfântul Iacob” – Câmpulung, Școala Gimnazială Nr. 1 Schitu Golești și Școala Gimnazială Nr. 1 Bughea de Jos.
Seara va fi încheiată de actorii Teatrului „Alexandru Davila” din Pitești, care vor pune în scenă piesa de teatru „Pedagog de școală nouă”, după Momente și Schițe de I. L. Caragiale, într-o distribuție de excepție. Regia artistică este a lui Daniel Bucur, Scenografia este semnată de Miruna Varodi, iar de coregrafie s-a ocupat Ramona Titov. Evenimentul este organizat de Casa de Cultură „Tudor Mușatescu” din Câmpulung.
Citește și A ÎNCEPUT FESTIVALUL INTERNAȚIONAL DE TEATRU „LIVIU CIULEI”
Foto Colegiul Național „Dinicu Golescu”


				
				
				
				
				
				
				
				
			
				
				
				
				
				
				
				

0 Comentarii