După ieșirea nervoasă și limbajul neortodox din timpul unei slujbe din martie acest an, călugărul Ioasaf Boiciuc, alias Ioasaf de la Cotmeana, a fost pedepsit de Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin oprirea de la slujire. Cu toate acestea, năstrușnicul stareț a fost prezent, săptămâna trecută, la biserica din Valea Ursului pentru a oficia o slujbă religioasă. De altfel, călugărul este un obișnuit al locașului de cult bascovean, în care vine de mulți ani în ziua de luni să săvârșească slujba de Maslu, la care participă peste 200 de credincioși. Aici slujește și nepotul său, preotul Ionuț.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii