Web Analytics
scris vineri, 17.04.2020

Dosar penal pentru un asistent medical care a demisionat

Instituția Prefectului Argeș informează că a fost întocmit un nou dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor. Este vorba despre un asistent medical, de la un cămin de bătrâni din județ, care și-a dat demisia. Acesta a încălcat prevederile ordonanței militare nr.8 din 10 aprilie 2020.

Conform aceleiași surse, în ultimele 24 de ore, angajați ai Poliției, Jandarmeriei, Poliției Locale și Armatei au participat la mai multe acțiuni pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul COVID-19 în județul Argeș.
Astfel, au fost verificate 314 persoane în ceea ce privește respectarea măsurilor de izolare sau carantină și au fost aplicate 117 sancțiuni, în valoare de 173.000 de lei, pentru nerespectarea măsurilor privind restricționarea circulației.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...