Denisa Dragomir

de | 27.06.2018 20:29 | Omul saptamanii

3 denisa dragomir omul 1250Duminică, 24 iunie, la Karpacz, în Polonia, s-a încheiat Campionatul Mondial de Alergare Montană, competiţie la care au participat cei mai buni atleţi din lume. La această întrecere, judeţul nostru a fost reprezentat de atleta Denisa Dragomir de la CSM Piteşti- FC Argeş. Sportiva pregătită de antrenorul Valentin Coroja a ocupat locul 4 în concursul individual şi a terminat pe locul 3 cu echipa României. Pentru performanța sa excelentă de la Campionatul Mondial, Jurnalul de Argeș o declară pe atleta Denisa Dragomir Omul Săptămânii.