Denis Drăguș, 26 de ani, ar trebui să ajungă miercuri noaptea la Gaziantep, în cantonamentul din Antalya, sub comanda lui Burak Yilmaz, 40 de ani, fostul golgeter și căpitan al Turciei. La Gaziantep (locul 9 în Superliga) va fi sub comanda lui Burak Yilmaz, fostul mare atacant al Turciei, fost căpitan al „otomanilor”, și va juca alături de alți doi români, Deian Sorescu și Alexandru Maxim, oameni importanți la Gaziantep.

Citește și: Alpinistul român Adrian Ahriţculesei a urcat pe cel mai înalt vârf din Antarctica
Denis va fi împrumutat de Trabzonspor la Gaziantep. Burak Yilmaz l-a dorit foarte mult pe Drăguș sub comanda sa. Nu este pe deplin mulțumit de atacanții pe care îi are la dispoziție, detaliu sesizat și ieri la amicalul turcilor cu Petrolul (1-1).
Denis Drăguș ar putea bifa primele minute de la revenirea la Gaziantep împotriva lui FC Argeș. Un meci amical între cele două formații este programat pe 9 ianuarie.




0 Comentarii