De mai multe săptămâni, în fiecare noapte, aproape de miezul nopții, liniștea miilor de locatari din zona Podul Viilor și a oaspeților cazați la Hotelul Ramada e tulburată de motoarele turate la maxim ale unor ”băieți deștepți” cu mașini de zeci de mii de euro și care fac fie drifturi, fie curse ilegale. Poliția Rutieră Pitești știe cu siguranță de șoferii teribiliști și nesimțiți, însă nu face absolut nimic să stopeze fenomenul negativ. Iar aici ”iexistă” mai multe explicații, vorba lui Garcea: fie polițiștii rutieri dorm și la propriu și la figurat (cel mai probabil), fie la Pitești se filmează ”Iute și furios 8” și încă nu am fost noi informați, fie băieții cu chipie și trese sunt în relații directe de amiciție cu șoferii șmecheri. Care e varianta corectă, domnule comandant Ispir?
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii