Joia trecută, de Înălţare, prefectul de Argeş a fost plecat în turneu. Mihai Oprescu a depus coroane la un monument din Câmpulung, apoi a luat la rând comunele Dâmbovicioara, Rucăr şi Dragoslavele, în aceste localităţi desfăşurându-se manifestări sărbătoreşti cu primari PSD. Spre după-amiază s-a întors la Câmpulung, via Valea Mare-Pravăţ, de data aceasta fiindu-i aproape şi soţia, deputatul Simona Bucura Oprescu. A participat la alte două festivităţi, de data aceasta organizate de presă, având ca trenă şi alte personalităţi. Numai că periplul prin Muscelul natal i-a lăsat şi un gust mai puţin plăcut. Prezentarea invitaţilor la una dintre sărbători a fost urmată şi de apelul la discursuri, însă direcţionarea s-a făcut către o singură persoană: primarul de la Mioveni, Ion Georgescu. El a deschis cuvântările, el le-a închis, luând caimacul, fiindcă imediat după speech-ul acestuia s-a trecut la distracţie. La două minute după ce a ratat intrarea în scenă, prefectul a plecat, fiind prima dată când a fost pus pe locul secund la o manifestare în Muscel.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii