CSM Piteşti s-a clasat pe locul 5 la campionatul național de kaiac-canoe

de | 29.04.2021 12:44 | Actualitate, Sport

De curând s-a încheiat campionatul naţional de primăvară rezervat juniorilor II şi cadeţilor la kaiac-canoe. Baza nautică de la Bascov-Budeasa a găzduit o nouă competiţie de kaiac-canoe, rezervată de această dată juniorilor II şi cadeţilor.

La campionatul naţional de primăvară CSM Piteşti s-a clasat pe locul 5 în clasamentul general pe cluburi din 34 de participante. Clubul piteștean a cucerit 6 medalii, dintre care 5 de aur şi una de argint.

S-au evidenţiat Mihail Furdui, sportiv ce s-a clasat pe locul 1 la kaiac 1 masculin pe distanţele de 1000 metri, 200 metrii şi 3000 metri, precum şi Ştefan Costache locul 1 la canoe pe distanţele de 1000 şi 3000 metri, dar şi un loc 2 la canoe 1 pe distanţa de 200 metri. Cei doi sportivi sunt pregătiţi de Agoston Siposs și Din Alexandru.