scris luni, 16.09.2024

CSM Pitești a impresionat la Campionatul Național de Sambo

La Campionatul Național de Sambo pentru cadeți și tineret desfășurat de curând sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au impresionat. Astfel, la tineret, Pârvu Alexandra a obținut locul II la categoria 65 kg, iar Andrei Eduard a luat argintul la proba 79 kg.

La cadeți, Iaru Carla a obținut aurul la categoria 50 kg, Ceapraz Daria și-a adjudecat aceeași medalie, iar Mocanu Andrei a obținut locul II la categoria 53 kg. Vlădoi Ștefan s-a clasat pe locul II la categoria 58 kg, Radu Sebastian a luat argintul la categoria 64 kg, Șorici Darius a obținut bronzul la categoria 64 kg, iar Florea Ciprian s-a impus la categoria 71 kg.