CS Mioveni pierde la scor de neprezentare la FCSB. Sună cineva la 112?

de | 16.10.2021 23:23 | Actualitate, Sport

Deși a avut un al doisprezecelea jucător în meciul cu FCSB, ne referim la Covid 19, care a decimat lotul roș albaștrilor, aceștia fiind în situația de a avea doar doi jucători pe banca de rezerve, CS Mioveni a pierdut cu un rușinos 3-0 la Buzău. E adevărat și că echilibrul s-a rupt după ce Buziuc a dat o mână de ajutor fostei sale echipe. În prelungirile primei reprize, acesta a comis un fault imprudent, a încasat un al doilea galben și a lăsat Mioveniul în zece jucători. Repriza a doua a fost o formalitate pentru echipa lui Becali, deși în prima repriză roș albaștrii au jucat la fel de mediocru ca Mioveniul. Florin Tănase a deschis scorul printr-un penalty acordat ușor, apoi FCSB s-a descătușat prin golurile lui Dumiter și Keșeru, care a fost și co-autor la primele două. De fapt, Keșeru a fost cel mai bun jucător al meciului și se dovedește o achiziție inspirată pentru care a insistat antrenorul Edi Iordănescu. De la CS Mioveni, cu părere de rău, n-am reținut pe nimeni și mai nimic. Mai nimic însemnând vreo idee de joc fiindcă nu poți da la nesfârșit vina pe arbitraj, pe vreme rea, pe FRF sau pe încălzirea globală. După cum a jucat în seara asta, e o candidată serioasă la retrogradare. Cum însă speranța moare ultima, mai are timp să-și revină.