CS Mioveni a făcut scor cu Pandurii și este lider în Liga 2

de | 2.11.2019 15:08 | Actualitate

CS Mioveni continuă parcursul excelent din campionatul Ligii secunde de fotbal. Galben-verzii s-au impus astăzi pe teren propriu în fața echipei Pandurii Tg. Jiu cu un neverosimil 4-0. Astfel, formația din Mioveni conduce detașat în clasamentul Ligii a II-a și se îndreaptă cu pași repezi către promovare.

Mioveniul a început în forță și în minutul 7 Simon Măzărache înscrie cu capul de la bara a doua, după o centrare a lui Hergheligiu de pe dreapta. A venit și minutul 23 când Andrei Hergheligiu şutează plasat pe lângă portar, de pe loc, de la 16 metri, şi majorează diferenţa pe tabelă.

Scorul a luat proporții în minutul 57 atunci când la un corner pentru gazde de pe stânga, Ionuţ Burnea se ridică şi înscrie cu capul de lângă fundaş, din 6 metri. Spre final galben-verzii au mai punctat o dată. Măzărache este faultat în careu de portar, după ce scăpase singur. Penalty-ul este transformat de Marian Anghelina. S-a terminat 4-0 și Mioveniul își consolidează poziția de lider.