Luni, 1 aprilie, cu ocazia Zilei Internaționale a Autismului, care se sărbătorește în fiecare zi pe 2 aprilie, Filarmonica Pitești a găzduit un spectacol caritabil. Au participat Lorenna, Oana Tomoiaga, Daniel Trifu, Crinu Spătaru, Gabriel Dumitru, Mirela Radu, Ciprian Silași. De asemenea, au evoluat ansamblurile Doina Argeșului, Hora, Mlădițe Argeșene și Dorulețul.
Copiii de la ansamblul coral Dorulețul al Școlii Gimnaziale Tudor Vladimirescu, profesor dirijor Mădălina Barbu, care au dansat și au cântat cu mult talent, având-o ca interpretă pe micuța Maria Sima, au smuls, ca de fiecare dată, ropote de aplauze.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii