Web Analytics
scris miercuri, 10.11.2021

Ciolacu: „Paul Stănescu nu va face parte din Executiv”

Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, afirmă că secretarul general al partidului, Paul Stănescu, nu va face parte dintr-un eventual guvern format de PSD alături de PNL şi UDMR, el explicând că acesta i-a cerut să clarifice public zvonurile legate de participarea sa la guvernare.

CITEȘTE ȘI: Adăpostul de câini fără stăpân din Mioveni își mărește capacitatea

„Domnul Paul Stănescu nu va intra la guvernare. Am şi vorbit cu dânsul punctual. Cică: Marcele, încearcă, că mă tot văd pe la televizor, cineva rămâne la partid, secretarul general rămâne la partid”, a afirmat Matrcel Ciolacu, marţi seară, la România TV. El a susţinut în schimb că Sorin Grindeanu şi Mihai Tudose, pe care i-a descris drept „prim miniştri în guverne cu performanţă”, vor face parte din Executiv, fără a preciza însă pentru ce portofolii sunt propuşi.
„E o situaţie atât de explozivă şi social, şi economic, şi sanitar încât nu mai avem timp să inventăm oameni în actul de guvernare”, a mai explicat liderul PSD.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...