Web Analytics
scris miercuri, 30.07.2025

Câți spectatori așteaptă FCSB la returul cu Shkendija

Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a anunțat că vor fi peste 30.000 de suporteri în tribunele Arenei Naționale pentru returul cu Shkendija, din turul 2 al Ligii Campionilor.

Câți spectatori așteaptă FCSB la returul cu Shkendija

FCSB a pierdut 0-1, în Macedonia de Nord. Returul cu Shkendija a fost programat miercuri, 30 iulie, de la ora 20:30, pe Arena Națională.

Oficialul celor de la FCSB se așteaptă ca la ora meciului să fie peste 30.000 de oameni în tribunele Arenei Naționale, la confruntarea care marchează revenirea roș-albaștrilor pe cel mai mare stadion al țării, după ce au fost „exilați” în Ghencea.

„Peste 30.000. 100%! Gazonul? A fost mereu excelent, de când se ocupă firma asta…”, a declarat Mihai Stoica, la emisiunea Fotbal Show de la Prima Sport.

Prețurile biletelor pentru FCSB – Shkendija

  • PELUZA – INEL 1 – 30 LEI
  • TRIBUNA 2 – INEL 1 – 50 LEI
  • VIP 3 – 100 LEI
  • VIP 2 – 150 LEI
  • VIP 1 – 200 LEI

Potrivit gsp.ro, azonul a fost schimbat pe Arena Națională, după ce stadionul din Capitală a fost folosit pentru a găzdui mai multe evenimente extrasport. Meciul FCSB – Shkendija este prima partidă din actualul sezon competițional care se va desfășura pe cel mai mare stadion al țării.

Citește și: Brazilianul Roberto Ayza, cu sufletul alături de FC Argeș

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită