Web Analytics
scris miercuri, 20.12.2017

Bustul lui Constantin Stroe, dezvelit la Mioveni în faţa a zeci de oficialităţi

6 bust constantin stroeSâmbătă 16 decembrie, la un an de la trecerea în neființă a lui Constantin Stroe, fost director general și vicepreședinte al Consiliului de Administrație de la Dacia, precum și fost președinte ACAROM, pe platoul din Centrul Civic al orașului Mioveni, în fața Casei de Cultură a Sindicatelor, a fost dezvelit un bust de bronz în onoarea și amintirea sa. Inițiativa realizării unui bust al lui Constantin Stroe aparține lui Ion Georgescu, primarul de la Mioveni, fost coleg și bun prieten cu marele dispărut.
La dezvelirea bustului lui Constantin Stroe au luat parte, pe lângă membrii familei Stroe, prieteni apropiați, rude, foști colaboratori din cadrul Uzinei Dacia, reprezentanți ai fostei și ai actualei conduceri a companiei și ai Uzinei Dacia, prefectul județului, parlamentari, consilieri județeni și locali, reprezentanți ai administrației publice.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...