FC Argeș a fost învinsă de Oțelul Galați, scor 1-2, în etapa a 21-a din SuperLiga României, ultima din acest an calendaristic.

În urma acestui rezultat, piteștenii au rămas pe locul 5, cu 34 de puncte. De partea cealaltă, gălățenii s-au apropiat la doar un punct de FC Argeș, aflându-se pe poziția a șasea, ultia de play-off.
La flash-interviul de la final, Bogdan Andone s-a arătat dezamăgit de modul în care echipa sa a încheiat anul și a afirmat că, din cauza ceții, nici măcar nu a putut observa prea multe pe teren.
”Multe nu prea sunt de spus. Sincer, nici nu știu cum am primit golurile. Am intuit cam unde s-a dus mingea în momentul centrării, dar după nu știu. Golul nostru nici nu știu cine l-a marcat. Am făcut un meci slab, trebuie să recunoaștem. Oțelul a jucat mai bine, ne-au lipsit multe lucruri.
O să vedem când ne vom reuni, pentru că băieții vor pleca în vacanță. Este urât să termini anul asta, dar sper că vom avea o altă abordare. E o pregătire scurtă, nici nu putem să o numim pregătire, e practic o readaptare la efort. Ne reunim pe 3, iar pe 16 jucăm.
Vom încerca să acumulăm punctele necesare pentru a intra în play-off. Dacă nu, ne vom lupta pentru o poziție cât mai sus în play-out.
Trebuie să ne mulțumim cu acest loc 5 până la urmă, pe care l-am câștigat prin muncă și pe merit”, a declarat Bogdan Andone.
Citește și: Exclusiv! Bogdan Andone, antrenor FC Argeș: „Generozitatea trebuie să fie cartea noastră de vizită”




0 Comentarii