Caz terifiant în Vaslui. Un bebeluş de 8 luni a fost găsit mort în locuinţă, de către tatăl său. Bărbatul a sunat imediat la poliţie. Cadavrul, care prezintă urme de violență, a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală, în vederea efectuării autopsiei și stabilirii cauzei decesului. Mama bebeluşului este principala suspectă şi este audiată în acest moment. Cazul a fost preluat de către un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Vaslui.
Citește și: Update. Cum s-a petrecut tragicul accident de la Piteşti, în care doi oameni au ars de vii
În această dimineață, 15 februarie 2025, ora 05.49, Inspectoratul de Poliție Județean Vaslui a fost sesizat, prin SNUAU 112, de către un bărbat, de 41 de ani, cu privire la faptul că, fiica sa de 8 luni ar fi decedat la locuință.
Cadavrul, ce prezintă urme de violență, a fost transportat la Serviciul Județean de Medicină Legală Vaslui, în vederea efectuării autopsiei medico-legale și stabilirii cauzei decesului.
Întrucât în cauză s-a pus în evidență suspiciunea săvârșirii unei infracțiuni contra vieții, cercetările au fost preluate de către un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Vaslui.
În cauză sunt efectuate cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii evenimentului sesizat și dispunerea măsurilor legale.
Citește și: Accident în Argeş. Maşină răsturnată la Băbana
0 Comentarii