Scene terifiante în intersecția de la Podul Viilor. Un bărbat gol pușcă a apărut în zona complexului Ramada, strigând împotriva purtării măștii. „Trăim o dictatură satanică ce ne spală creierele”, striga individul care nu părea agresiv și chiar le făcea cu mâna șoferilor din trafic. Potrivit celor aflați la fața locului și care au și imortalizat întreaga scenă, protagonistul a rostit câteva propoziții în franceză și l-a pomenit pe Alexandru Macedon. A ajuns mergând în ritm alert până în intersecția de la Podul Viilor și înapoi, făcând sensul giratoriu, moment în care a ajuns un echipaj al poliției, un agent străduindu-se preț de câteva minute să îl imobilizeze. După care omul legii l-a urcat în mașina cu număr de MAI. Oamenii spuneau că persoana nu este la prima ieșire „nudă” ziua, în amiaza mare.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
Pitistii nu purtau masti – unde-i lege nu-i tocmeala?