Arestat la domiciliu în același dosar în care e cercetat și primarul Pendiuc, omul de afaceri Valentin Vișoiu a primit o veste foarte bună pentru el și soția sa Andreea. Autoritățile competente au aprobat adopția celor doi copii (un băiat de doi ani și o fetiță de nouă ani), ce fuseseră încredințați soților Vișoiu, de mai bine de două luni. Motivarea autorităților: faptele penale pentru care este cercetat actualmente patronul de la Conarg nu au legătură propriu zisă cu procesul de adopție și nici nu pot influența negativ calitatea de părinți a soților Vișoiu. În plus, între omul de afaceri și cei doi copii s-a creat deja o legătură specială. Asta ca să nu mai vorbim de faptul că Valentin Vișoiu le poate oferi copiilor confortul unui trai mai mult decât decent și de o mie de ori mai bun decât într-o casă de copii.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii