AS Bascov a promovat in Liga a III-a la fotbal. A învins în deplasare in orașul primarului “Bulă” de la Coloneşti

de | 23.06.2018 19:42 | Sport

bascov promovareBascovul a câștigat azi la Colonesti, în deplasare, cu 1-0 şi a promovat în Liga a III-a, după victoria cu 2-1 din tur, în meciul jucat la Mioveni.
Scorul de 1-0 a fost stabilit la Colonesti încă de la pauză, marcator fiind Roberto Taudor în min. 40. Meciul a fost dominat totalmente de Bascov, deşi arbitrul i-a favorizat pe cei de la Coloneşti în repriza a doua. La final, primarul Stancu din Bascov a fost în vestiarul echipei si i-a felicitat pe jucatori. Aceștia au scandat “Urșii sunt cei mai buni/Urșii sunt cei mai buni” ( asa le spun fanii fotbaliștilor din Bascov) si l-au stropit cu şampanie, din cap pana in picioare, pe primar.
Singurii PSD-işti care s-au deplasat la Colonesti să-l susțină pe colegul lor de la Bascov au fost vicele Consiliului Judeţean-Ion Mînzînă, primarul Ion Georgescu de la Mioveni si Ducele de Albota, Ion Dumitru, care-i si președintele Asociației primarilor de comune din Argeș.