O trupă de şoc religios a descins după Bobotează taman în locul în care este rezidentă doamna oarbă cu balanţă, provocând zburătăcirea duhurilor rele, îndepărtarea vrăjilor şi alungarea nepoftiţilor de la sistemul de gestiune a dosarelor! Arhiepiscopul Calinic, protopopul Matei şi stareţul Caiea au slujit şi binecuvântat tot poporul truditor în Judecătoria Câmpulung, lăsând în urmă speranţa în mântuire şi dorinţa de uitare a celor întâmplate anul trecut la instanţa musceleană. 2014 a fost marcat de disputa dintre magistraţi şi noua conducere, lucrurile devenind oarecum calme spre final de an, atunci când şi-a găsit folos în Judecătorie şi un grup de colindători. Acum au venit preoţii, iar „cel rău”, adică Inspecţia Judiciară din cadrul CSM, pare să fi fost dat uitării.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii