Web Analytics
scris sâmbătă, 12.10.2024

Act de vandalism la Piteşti. „N-am să înțeleg niciodată de unde vine răutatea”

Un act de vandalism a fost comis la Piteşti, în Parcul Prundu, acolo unde a fost avariat sistemul de bike-sharing (închiriere de biciclete publice, pe baza unui card de acces).

Citeşte şi: Argeș. Haine și încălțăminte contrafăcute, vândute ca fiind „de firmă”. Patru dosare penale

Deocamdată nu a fost identificat autorul, dar primarul Piteştiului, Cristian Gentea, şi-a exprimat indignarea pe pagina de Facebook, vorbind despre lipsa de educaţie a unor concetăţeni.

Ne dăm cu stângul în dreptul: ne dorim să schimbăm Piteștiul, investim, înfrumusețăm, dar distrugem!

N-am să înțeleg niciodată de unde vine răutatea celor care vandalizează în spațiul public!
În Parcul Prundu, cineva a încercat să distrugă sistemul de bike-sharing – ecran tactil zgâriat, rastel delocalizat!!

Câte mii de camere ne-ar trebui, infrastructură și oameni să monitorizeze cheful de „a fi cool” al unor indivizi?!

Îi vom găsi, dar nu se schimbă problema – lipsa de educație e o chestiune pe care administrația locală nu și-o poate asuma! Facem apel din nou la responsabilitate: ORAȘUL ESTE IMAGINEA NOASTRĂ, orașul suntem noi!” – a transmis primarul.

Citeşte şi: Trei femei, reținute la Pitești după o serie de furturi

Reacţiile la acest mesaj n-au întârziat, cele mai multe făcând referire la inerţia Poliţiei Locale, care n-ar fi prezentă acolo unde e nevoie.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...