Web Analytics
scris duminică, 03.05.2026

Accident în Argeș cu trei mașini. Doi răniți, luați cu ambulanțele

Un eveniment rutier a avut loc duminică, 3 mai în Argeș. Este vorba despre un accident produs în comuna Davidești, în care au fost implicate trei vehicule: două autoturisme și o aututilitară.

Au intervenit pompierii cu două echipaje, unul fiind SMURD, de prim ajutor calificat.

Accidentul s-a soldat cu două persoane rănite două. Potrivit celor de la ISU Argeș, este vorba despre o persoană de sex masculin, care a suferit un traumatism cranio-cerebral și zgârieturi la față, și despre o persoană de sex feminin, care prezintă suspiciune de fractură cervicală.

Ambele persoane au fost transportate la spital de echipajele medicale SMURD și SAJ.

Nu se cunosc deocamdată împrejurările în care s-a produs acest evenimet rutier.

Pompierii au identificat scurgeri de lichide combustibile, motiv pentru care au asigurat asigură măsuri specifice de prevenire a incendiilor.

Citește și: Accident mortal la Câmpulung. A intrat cu maşina în stâlp

Citește și: Update. Poliţia a stabilit cine a provocat accidentul mortal de la Câmpulung

Citește și: Argeș. Minor de 17 ani, reținut pentru tâlhărie. I-a luat bani, cu forța, din portofel

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...