FCSB a remizat cu Aberdeen, scor 2-2, în prima manșă din play-off-ul Europa League.Europa
Returul va fi la București, pe Arena Națională, pe 28 august.
La fel ca în meciul cu Rapid din week-end, FCSB a condus cu 2-0 în deplasare, dar a fost egalată pe finalul partidei.
În manșa tur a meciului din Scoția, FCSB a fost dominată în startul partidei de Aberdeen. Cu toate acestea, campioana României a deschis scorul la primul șut pe poartă. Miculescu l-a lansat excelent pe Bîrligea, în minutul 32, iar atacantul roș-albaștrilor a înscris cu latul pe joc.
Imediat după, Juri Cisotti a fost eliminat ușor după un fault din spate asupra lui Milanovic. FCSB nu a resimțit eliminarea și și-a majorat avantajul în minutul 47. Bîrligea i-a pasat lui Olaru, care a făcut 2-0.
Campioana României nu a putut rezista presiunii scoțienilor. Polvara (în minutul 61) a redus din diferență cu un șut la colțul scurt, care a lovit bara și apoi a intrat în poartă, apoi Sokler a restabilit egalitatea din corner, în minutul 89.
0 Comentarii