Web Analytics
scris joi, 14.11.2019

Argentina a bătut palma cu Miuţescu pentru Primăria Mioveni

Fostă directoare a Centrului Cultural Mioveni și consilier local PSD în același oraș, Argentina Culcuș a bătut palma cu Adrian Miuțescu pentru a candida, din partea PNL, la Primăria Mioveni. De altfel, Argentina a făcut pe față o campanie susținută lui Klaus Iohannis, iar după anunțarea rezultatului din primul tur a și afișat un banner, pe pagina sa, prin care le-a mulțumit celor 4.757 de locuitori ai Mioveniului că l-au votat pe actualul președinte. Klaus Iohannis a câștigat duminică la Mioveni cu 30,43% din voturi, în vreme ce Viorica Dăncilă a obținut doar 25,48%. Înțelegerea Culcuș – Miuțescu nu este oficializată deocamdată, pentru că Argentina este consilier local PAM și nu dorește să își piardă actualul mandat de consilier local. Curat murdar!
(ELECTRO-CUTARE)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de...

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...