Web Analytics
scris joi, 29.08.2019

Ambasadorul României la ONU a premiat o elevă din comuna Mioarele

Ambasadorul Ion Jinga, reprezentantul permanent al României la Organizaţia Naţiunilor Unite, a fost prezent duminică la Ziua Comunei Mioarele, localitate în care îşi are rădăcinile şi în care a profesat ca învăţător tatăl său, stins din viață în urmă cu câteva luni. În memoria dascălului, Excelenţa Sa a decis ca în fiecare an să acorde un premiu în valoare de 100 de dolari unui elev măţăuan cu rezultate bune la învăţătură, iar primul recompensat a fost o copilă care din septembrie va intra în clasa a VII-a, Daria Georgiana Durdun. Pe lângă premiul simbolic în bani, premiul „Învăţător Ion Jinga”, eleva a primit din partea ambasadorului Jinga şi o diplomă de excelenţă.
C.I.B.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...