Web Analytics
scris joi, 02.12.2010

Cătălin Chelu a luat muncitori de la Alprom ca să construiască o vilă la Chişinău

Chiar în vara aceasta, Cătălin Chelu a luat o echipă de circa 20 de muncitori din Alprom pe care i-a dus să lucreze la o vilă din Chişinău. Muncitorii au vorbit despre acest lucru, când s-au întors la Piteşti, şi au povestit colegilor inclusiv cum îi culca Chelu pe jos şi le dădea să mănânce numai zarzavaturi  Este exact perioada de după arestarea lui Sorin Ovidiu Vântu, când Chelu s-a speriat rău de tot (iar asta reiese şi de pe înregistrări) şi s-a refugiat la Chişinău. Nu întâmplător a fugit Chelu în capitala Republicii Moldova, pentru că SOV a deschis, anul acesta, la Chişinău, postul de televiziune Publika TV. Inclusiv despre vila pe care Cătălin Chelu a construit-o în vara aceasta, cu muncitorii de la Alprom, se spune că ar fi destinată pentru mituirea unor oficiali de la Chişinău. (Gabriel Grigore)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...