Web Analytics
scris joi, 25.06.2026

Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident rutier în municipiul Bistrița. Nu ar fi acordat prioritate unui autobuz

Deputatul PSD Bogdan Ivan, fost ministru al Energiei, a fost implicat într-un accident rutier produs în municipiul Bistrița, potrivit informațiilor publicate de presa locală.

Citește și: Breaking News. Procurorii Anticorupție au ridicat documente de la Primăria Mioveni! Primarul Costache confirmă

Conform informațiilor apărute în spațiul public, în momentul incidentului, în autoturism se afla și soția acestuia. Primele date indică faptul că mașina condusă de Bogdan Ivan ar fi pătruns pe o stradă cu sens unic din direcția interzisă și nu ar fi acordat prioritate unui autobuz aflat în trafic. În urma impactului, nici deputatul și nici soția sa nu ar fi avut nevoie de îngrijiri medicale.

Până în acest moment, nu au fost comunicate oficial informații suplimentare privind eventuale sancțiuni sau circumstanțele exacte ale producerii accidentului. Autoritățile urmează să stabilească împrejurările în care s-a produs incidentul rutier.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...