Web Analytics
scris marți, 23.06.2026

Pitești. Taxat de polițiști după ce a lăsat lăzi lângă platforma de gunoi

Luni, 22 iunie, o persoană a depozitat, dintr-un autovehicul, mai multe lăzi din plastic și un scaun, în afara platformei destinate colectării deșeurilor de pe strada Tudor Arghezi din Pitești. Camerele video au surprins momentul de la ora 20, iar polițiștii locali din cadrul Serviciului Ordine Publică au depistat persoana și au sancționat-o contravențional cu amendă în valoare de 2.000 de lei.

Poliția Locală reamintește cetățenilor obligația de a depozita deșeurile exclusiv în spațiile special amenajate, cu respectarea normelor legale în vigoare.

Citește și Update. Ce spune Poliția despre accidentul de la Aninoasa

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...