
Luni, 22 iunie, o persoană a depozitat, dintr-un autovehicul, mai multe lăzi din plastic și un scaun, în afara platformei destinate colectării deșeurilor de pe strada Tudor Arghezi din Pitești. Camerele video au surprins momentul de la ora 20, iar polițiștii locali din cadrul Serviciului Ordine Publică au depistat persoana și au sancționat-o contravențional cu amendă în valoare de 2.000 de lei.

Poliția Locală reamintește cetățenilor obligația de a depozita deșeurile exclusiv în spațiile special amenajate, cu respectarea normelor legale în vigoare.
Citește și Update. Ce spune Poliția despre accidentul de la Aninoasa



0 Comentarii