Polițiștii din Schitu Golești au fost sesizați cu privire la faptul că DIACONESCU ALIN GABRIEL, în vârstă de 18 ani, a plecat de la domiciliul din Mihăești, în ziua de 8 iunie 2026, cu intenția de a se deplasa în afara țării, la lucru, în Germania, și n-a mai putut fi contactat.

Tânărul nu a mai avut plecări de acest gen, anunță IPJ Argeș. Polițiștii din Schitu Golești, împreună cu cei din Câmpulung îl caută, datele acestuia fiind transmise și celorlalte unități de poliție și reprezentanților altor autorități cu atribuții de legitimare a persoanelor.
Semnalmente: înălțime aproximativ 1,70 m, greutate 65-70 kg, păr șaten, tuns scurt, ochi căprui. Ca semne particulare tânărul are un tatuaj pe antebrațul drept, reprezentând un înger, precum și un tatuaj pe piept, reprezentând două ramuri de măslin/laur.
Vestimentație la momentul plecării: tricou negru, pantaloni tip blue-jeans și pantofi sport albi.
Persoanele care pot oferi informații cu privire la persoana căutată sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau Poliția Municipiului Câmpulung, la numărul de telefon 0248 512 200.
Citește și: Argeș. Firme din Silvic, amendate de jandarmi la Bascov



0 Comentarii