Web Analytics
scris sâmbătă, 18.04.2026

Ce spune poliția despre femeia care a ales să moară la biserica din Expo Parc, de Izvorul Tămăduirii

În seara zilei de 17 aprilie a.c., polițiștii piteșteni au fost sesizați cu privire la faptul că într-o toaletă a unei biserici din Pitești (biserica Izvorul Tămăduirii din ExpoParc)a fost găsită o persoană decedată și, după toate aparențele, a fost un gest suicidal.

La fața locului au intervenit polițiștii Secției 1 Poliție Pitești, constatând că cele sesizate se confirmă, echipajul medical constatând decesul persoanei, femeie de 47 de ani, din Călinești.

Citește și Grupare de traficanți, anihilată. Anchetatorii au confiscat 8 kilograme de droguri

„Cercetările au fost preluate de polițiștii Biroului Investigații Criminale Pitești, iar pentru asigurarea cadrului legal necesar verificărilor, în cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, sub supravegherea unității de parchet competente.

Pentru stabilirea cauzelor decesului, urmează să fie dispusă efectuarea unei autopsii medico-legale, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a survenit decesul persoanei.”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...