Web Analytics
scris joi, 19.03.2026

O minune care nu se ştie cât va ţine! S-au reluat lucrările la piaţa din Câmpulung

După o a doua iarnă în care comercianții au înghețat în corturi, a fost redeschis șantierul organizat în vederea construirii unei noi hale a pieței agroalimentare din municipiul muscelean. Se lucrează în stil lejer, iar implicarea nu este a constructorului selectat de Compania Națională de Investiții, ci a unui subcontractant. Iar asta fiindcă executantul câștigător al licitației, Inside Construction SRL Roman, a intrat în insolvență.
Termenul de finalizare inițial a fost 4 august 2025. Acum, însă, cu autorizația de construire prelungită până în 2028, se așteaptă încheierea proiectului cel mai devreme anul viitor. Valoarea investiției este de circa 16 milioane de lei.
C.I.B.

Citește și Valea Oltului intră în șantier: camioanele, interzise timp de trei luni pe unul dintre cele mai aglomerate drumuri din România

Citește și Pitești. Reduceri la impozite și taxe. Anunț important

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită