Web Analytics
scris vineri, 13.03.2026

Adel Bettaieb, după ce a marcat decisiv cu Universitatea Craiova: „A fost uimitor!”

FC Argeș a învins-o la limită pe Universitatea Craiova, scor 1-0, într-un meci jucat în deplasare în prima etapă a play-off-ului din SuperLigă.

La finalul partidei, singurul marcator de pe teren, Adel Bettaieb, s-a declarat extrem de încântat de faptul că FC Argeș a plecat cu toate punctele de pe ”Ion Oblemenco”.

După ce a înscris un super-gol în poarta oltenilor, fotbalistul piteștenilor a declarat că nu e o întâmplare că gruparea ”alb-violetă” s-a calificat în play-off și că astfel de victorii împotriva granzilor vor mai avea loc.

”A fost uimitor! Suntem foarte fericiți că jucăm în play-off!

Am vrut să arătăm că nu ne-am calificat degeaba aici. Am dat tot ceea ce am avut mai bun.

Nu e ușor să joci la Craiova și să dai gol. Nu am cum să explic golul, totul este despre execuție.

Să fiu sincer, este doar începutul play-off-ului. O să facem la fel ca până acum. Luăm meci cu meci și dăm 100%!

Totul a venit din partea echipei. E victoria tuturor!”, a declarat Adel Bettaieb, la flash-interviu.

Citește și: Universitatea Craiova – FC Argeș 0-1. Elevii lui Andone dădură lovitura în Bănie!

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...