Web Analytics
scris sâmbătă, 14.02.2026

Bernadette Szocs și Eduard Ionescu, în finala de dublu mixt la turneul WTT Star Contender Chennai

Perechea tricoloră Bernadette Szocs/Eduard Ionescu va juca finala de dublu mixt la turneul WTT Star Contender din Chennai, India, după ce au trecut de semifinale sâmbătă.

Citește și: FC Argeș, reacție fermă după gafa impardonabilă a lui Radu Petrescu: „Prezența echipei în play-off deranjează? Vom lupta până la capăt!”

Perechea care reprezintă România la Chennai a întâlnit în semifinale pe Oh Junsung (Coreea de Sud) și Miyu Nagasaki (Japonia), duel în care Bernadette Szocs și Eduard Ionescu conduceau cu 3-1 când sud coreeanul nu a putut continua jocul din cauza unei accidentări (11-6, 6-11, 11-9, 11-0).

Finala de la dublu mixt a turneului din Chennai se va juca între perechile Bernadette Szocs/Eduard Ionescu și Harmeet Desai/Yashaswini Chorpade (India) duminică, 15 februarie, de la ora 07:30.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...