Web Analytics
scris sâmbătă, 19.07.2025

Argeș. Șoferi prinși conducând fără drept. Ce prevede legea

Polițiștii rutieri din Pitești au depistat un bărbat în vârstă de 29 de ani, din Mioveni, aflat la volanul unui autoturism pe Bulevardul Petrochimiștilor, din Pitești, dar, din verificările în bazele de date ale Poliției Române, a reieșit că acesta are dreptul de a conduce suspendat.

Citește și: Delict silvic în Argeș. Prinși cu cherestea lipsă în gestiune

Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, fapta respectivă a fost surprinsă joi, 17 iulie.

În aceeași zi, dar la Câmpulung, pe strada Matei Basarab, polițiștii l-au depistat pe un bărbat de 57 de ani, din Buzoești, care se afla în trafic la volanul unei mașini, deși omul are dreptul de a conduce anulat; fapt reieșit, de asemenea, din verificările în bazele de date ale Poliției Române.

Prin urmare, în ambele cauze au fost întocmite dosare penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără drept, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care faptele au fost săvârșite.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...