Web Analytics
scris miercuri, 09.07.2025

George Simion: Mai e nevoie de 5 semnături şi strângem numărul necesar pentru moţiunea de cenzură

Liderul AUR, George Simion, susţine, marţi seară, că mai e nevoie de doar cinci semnături pentru depunerea unei moţiuni de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, care îşi asumă răspunderea pentru pachetul fiscal. Simion spune că şi în luna septembrie AUR poate depune o nouă moţiune de cenzură.

Citește și Parcurile din Pitești, închise temporar. Alertă meteo de furtună și vijelie!

”Mai e nevoie de 5 semnături şi strângem numărul necesar pentru moţiunea de cenzură (…). Moţiunea de cenzură putem să o depunem, dacă nu o depunem se consideră asumarea răspunderii dusă la îndeplinire şi pachetul fiscal îndeplinit”, a declarat George Simion, marţi seară, într-un clup pe TikTok.

Moţiunea de cenzură trebuie depusă în termen de trei zile de la asumarea răspunderii în Parlament. 

Simion a mai afirmat că o altă moţiune de cenzură poate fi depusă în septembrie.

”Avem voie şi în septembrie să depunem o altă moţiune de cenzură. Dacă nu puneţi voi presiune pe PSD, PNL, UDMR, USR şi acest regim criminal care a dat lovitura de stat, nu o să facem nimic. Nici moţiunea de cenzură, dacă nu se vor găsi cinci neafiliaţi sau parlamentari POT ca să o semneze, nu o să intre în Parlament. Hai, totuşi să strângem rândurile. Unirea face puterea!”, a mai declarat George Simion.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...