Web Analytics
scris luni, 19.05.2025

Ciolacu și-a anunțat demisia din funcția de președinte al PSD

În ședința informală a social-democraților de luni seara, de la Vila Lac, Marcel Ciolacu și-a anunțat demisia din funcția de președinte al partidului, susțin sursele citate de Realitatea PLUS, ceea ce înseamnă că va începe lupta internă pentru această funcție. După ce a făcut acest anunț, nimeni dintre cei prezenți nu ar fi încercat să-l convingă să rămână, spun sure care au participat la ședință.  

Sunt informații care vin pe surse din această ședință informală a PSD. Mai exact, Marcel Ciolacu le-a transmis colegilor de partid că își dă demisia din funcție. 

Citește și: Analiza unei înfrângeri/victorii spectaculoase

Potrivit surselor citate, nu s-ar fi pus problema ca în acest moment cineva să încerce să îl convingă să rămână în această funcție. 

Marcel Ciolacu a vrut să renunțe la această funcție și anul trecut, după momentul în care a pierdut alegerile prezidențiale din primul tur, însă în cele din urmă a rămas în această funcție. 

Cel mai probabil în cursul zilei de marți vom vedea cine va prelua șefia PSD și care va fi strategia pentru perioada următoare. 

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...